Компресорне обладнання


Загальна характеристика компресорного обладнання


Компресор - це машина для підвищення тиску і переміщення газу. Компресорна установка - це сукупність компресора, приводу, апаратів, трубопроводів та устаткування, необхідного для здійснення підвищення тиску переміщення газу.

Компресорне обладнання класифікують за низкою характерних ознак.

За принципом дії компресори підрозділяються на об'ємні і лопатеві (турбокомпресори).

Об'ємний компресор - це машина, в якій процес відбувається в результаті періодичного зменшення обсягу, займаного газом.

До об'ємних компресорів відносять поршневі і роторні компресори різних конструкцій (пластинчасті, гвинтові, рідинно-кільцеві, компресори типу Рутса та ін)

У поршневому компресорі зменшення обсягу, займаного газом, здійснюється переміщенням стискаючого елемента - поршня, що здійснює прямолінійний зворотно-поступальний рух. До поршневих компресорів також відносяться вільно-поршневі і мембранні.

Поршневе компресорне обладнання найбільш поширене і різноманітне по конструктивному виконанню, схемами та компонування. Їх розрізняють по влаштуванню кривошипно-шатунного механізму, пристрою циліндрів, числу циліндрів, розташування циліндрів, числу ступенів стиснення.

 

Планета Обладнання, є офіційним дилером продажу продукції компресорного обладнання Aircast на Україні


Виробником модельного ряду «Aircast» є Білоруське ЗАТ «REMEZA» спеціалізується на виробництві компресорного обладнання, орієнтуючись у своїй роботі на використання найбільш передових західних технологій і найбільш надійних комплектуючих. Нова серія компресорів з ремінною передачею «Aircast» на базі чавунного агрегату, виробленого за ліцензією французької фірми «Lacme» - це результат серйозної підготовчої роботи, спрямованої на створення надійного і економічного компресорного обладнання, розрахованого на широке коло споживачів.

Є два основних види компресорного обладнання:

  1. Поршневі компресора
  2. Гвинтові компресора

Поршневі компресора

 
В даний час випускається широкий асортимент компресорного обладнання:

 

  • поршневе компресорне обладнання тиском 8-16 атм., потужністю електродвигуна 1,1-22 кВт;
  • поршневі безмасляні компресори в шумопоглинальному кожусі (стоматологічні);
  • Компресорного обладнання середнього тиску з вихідним тиском 30-40 атм і потужністю електродвигуна 7,5-15 кВт;
  • дотискати поршневі компресори (бустери) з тиском на виході 25-35 атм і потужністю електродвигуна 15-22 кВт;
  • гвинтове маслозаповнене компресорне обладнання з повітряним охолодженням і тиском на виході 5-15 атм і потужністю електродвигуна 4-200 кВт;
  • Безмасляні гвинтові компресори низького тиску з повітряним охолодженням;

 

Компресорне обладнання
 

Гвинтові компресора


Компресорне обладнання
Компресорне обладнання
Пасовий привід гвинтових компресорів
Прямий привід гвинтових компресорів

 

Гвинтове компресорне обладнання відрізняються від поршневих своєю конструкцією і принципом дії. Вони складаються з гвинтовий пари, вміщеній у масляну ванну, що на відміну від поршневого компресорного обладнання забезпечує плавність ходу, відносна відсутність тертя, і як наслідок хороший тепловивід. Масляна плівка, що утворюється на гвинтовій поверхні компресора, створює також додатковий ущільнюючий ефект, що призводить до надійної герметичності системи.